Razigrane „Lavice“, drugi trijumf Crne Gore na EP

Rukometašice Crne Gore ostvarile su drugi trijumf na Evropskom šampionatu u danskom Herningu.

Crna Gora je u trećem meču glavne faze Grupe 1 savladala Švedsku 31:25.

Izabranice Kima Rasmusena odigrale su najbolji meč na šampionatu do sada i ostvarile pobjedu koja im ne donosi puno jer su „Lavice“ ranije izgubile šanse za palasman u samo završnicu EP.

Samo na samom startu meča Švedska je imala prednost od jednog gola, a onda je Crna Gora preuzela stvar u svije ruke i konstantno povećevala prednost tokom prvog dijela, pa su naše djevojke na poluvremenu vodile 16:10.

I drugo poluvrijeme je bilo plodonsono za našu selekciju koja je u jednom momentu otišla na plus osam.

Tek u finišu Šveđanske su uspjele da spuste na minus četiri, ali pobjedu Crne Gore nijesu mogle da ugroze.

Dominirala je odlična Jovanka Radičević sa 11 pogodaka, dok je Đurđina Jauković imala šest.

Šveđanke je predvodila Lin Blom sa osam pogodaka.

Naša selekcija će posljednji meč u grupi odigrati sa Španijom, a ova dva susreta idealna su prilika da se Crna Gora uigra za kvalifikacije za OI koje se igraju u martu.