Održan jubilarni, 10. Bokeški triatlon “Perast 2021”

Jubilarni, 10. Bokeški triatlon “Perast 2021” održan je juče u organizaciji Triatlon kluba Kotor.

Bokeški triatlon uvijek internacionalnog karaktera, tako da je i ove godine uprkos pandemiji korona virusa osim takmičara iz Crne Gore učestvovali takmičari iz Italije, Hrvatske, Srbije i Mađarske.

U ženskoj kategoriji olimpijske discipline pobjednica je Aleksandra Tot iz Triatlon kluba Kotor,a drugo mjesto pripalo je Jeleni Mrđenović iz Triatlon kluba Podgorica.

Što se tiče muške kategorije apsolutni pobjednik u ovoj disciplini je bio Dušan Milošević iz Triatlon kluba Podgorica, drugo mjesto osvojio je Dragan Jovanović iz Triatlon kluba Kotor, a treće Stefan Kužet iz Beograda.

Kada su u pitanju djeca,pobjednik po kategorijama u akvatlonu je Filip Milošević, drugi je bio Boris Milovanović a treći Luka Petrović,  u kategoriji od 7 do 10 godina. Druga kategorija bila je od 11 do 14 godina i pobjednik je David Filip, drugi je bio Lazar Janjušević, a treći Dino Bajo.